Argjentina kampione e Botës, Rama: Mbreti i futbollit në tokë mundi ta fitonte vetëm me ndihmën e mbretit lart në qiell

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur fitoren e Argjentinës në Botëror.

 

Kreu i qeverisë ka ndarë në Facebook një fotografi të Messit me Maradonën teksa ka shkruar: 🏆Këtë kupë të “çmendur” bote mbreti i futbollit në tokë mundi ta fitonte vetëm me ndihmën e mbretit lart në qiell🤷🏻‍♂️”

 

Argjentina fitoi Kupën e Botës 2022 në Katar duke mundur Francën me penallti në një finale emocionuese – më e mira ndonjëherë. /abcnews.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shenjat e Horoskopit që martohen në moshë të re

Ka disa shenja që janë alergjikë ndaj martesës dhe...

“Mami, nuk ia dal dot më me babin”, nëna kujton mes lotësh fjalët e të birit 7-vjeçar

Pas 16 vjetësh martesë, në vitin 2019 Silvana vendos...