52-vjeçari mbante thika në brez për të kërcënuar fëmijët, daja i tyre u bë shpëtimtar i familjes

Ditën e djeshme u arrestua në Tiranë 52-vjeçari Xherxh (Gjergj) Laçi pasi kishte ngujuar gruan e tij për 6 vite, si dhe fëmijët për më shumë se një vit.

 

Familjarët e tij kanë deklaruar se ky ngujim e “burgosje” kishte më shumë vite që vazhdonte. Laçi nuk i lejonte familjarët e tij të dilnin jashtë dhe ata rrinin në errësirë brenda katër mureve, me ushqime të dhuruara nga të afërmit e me rroba të arnuara e të vjetëruara.

 

Fëmijët njëri 15 dhe tjetri 17 vjeç, kanë treguar se babai i tyre mbante thika në brez dhe në kasafortë, si mënyrë shantazhi e shpejtë ndaj tyre në rast se nuk i bindeshin për ndonjë veprim.

 

Shumë vite më parë Laçi kishte jetuar në Itali por prej 20 vitesh ishte zhvendosur në Shqipëri ku vazhdonte jetën si radikalist.

 

Familjarët i kishin gjetur disa herë punë Laçit por ai nuk kishte pranuar dhe madje kishte debatuar edhe me babain me të cilin edhe kishte ndërprerë kontaktet prej kohësh.

 

Daja i fëmijëve ka ndihmuar në zbulimin e rastit të tmerrshëm të ngujimit.

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë pas martesës. Mediat e huaja shkruajnë se Flint humbi jetën papritur, duke lënë zemërthyer familjen,...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas këngëve hite të artistëve të njohur botëror, por kohët e fundit edhe të këngëve të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Horoskopi Dhjetor 2022 nga Branko. Cilat janë shenjat që përkëdhel fati në muajin e fundit të vitit

  Horoskopi Branko, Dashi   Muaji dhjetor do të jetë një pararojë...

Dasma kthehet në tragjedi, këngëtari ndërron jetë pak orë pas martesës

Kantautori Jake Flint ka ndërruar jetë vetëm pak orë...

Dikur e varfër dhe me kredi, ja sa është pasuria e Bebe Rexhës në ditën e sotme

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është ylli që fshihet pas...