Bashkia Shkodër: Mos u jepni para lypsarëve por… (video)

Me ane te nje videoje sensibilizuese ne faqen zyrtare te bashkise Shkoder behet thirrje qe lypsareve te mos u dhurohet para por kujdes.

 

MOS DHURO PARA, DHURO KUJDES

Paratë e dhuruara në rrugë nuk përmirësojnë jetën e fëmijës, por e mbajnë atë peng të shfrytëzimit ekonomik nga të rriturit që shfrytëzojnë fëmijët për përfitime ekonomike.

 

Ne duhet dhe mund të ndihmojmë fëmijët në nevojë duke kontribuar ose duke dhuruar pranë organizatave të shoqërisë civile, institucioneve publikë që mbrojnë të drejtat e fëmijëve ose pranë institucioneve private, por nuk duhet të dhurojmë në rrugë.

 

#BashkiaShkodër #MosDhuroParaDhuroKujdes

 

Horoskopi 29 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju për këtë të dielë…

Dashi   Investimet e kaluara mund të japin kthime të mira. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Ditë e mbushur...

Vjen oferta e madhe per Luizin dhe pse eshte akoma brenda ne BBV. Kontrata e pare i ofrohet nga…

Këngëtari shkodran Luiz Ejlli, tashmë banor i Big Brother VIP Albania, në një muaj qëndrim në këtë shtëpi ka arritur që të bëhet një...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...