Shkodra bashkon demokratët, deputetët e PD-së shtrëngojnë duart me Berishën

Bashkimi i demokratëve ka nisur nga Shkodra në përkujtimin. I bëri bashkë përkujtimi i 31-vjetorit të masakrës së fundit të komunizmit dhe nderimi i sakrificës së demokratëve.

Deputetët e PD Shkodër pas muajsh të tërë të përçarë, e ku një pjesë e tyre nuk u panë as në fushatë, e një pjesë tjetër ishin në krah të kandidatit të PD-së Xhemal Bushati, sot u shfaqen në ceremoninë përkujtimore të 2 prillit.

Helidon Bushati, Emilia Koliqi, Zef Hila, Greta Bardeli dhe Ramadan Lika u panë të shtrëngonin duart fillimisht me kryetarin e ri të bashkisë Bardh Spahia të koalicionit Shtëpia e Lirisë, e më pas edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Kjo është shfaqja e parë e tyre krah Sali Berishës.

Më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën dhe gjithë Shqipërinë, ajo që njihet ndryshe masakra e fundit e komunizmit në Shqipëri.

Gjatë në proteste kundër manipulimit të zgjedhjeve të 31 marsit të atij viti, u vranë katër djem dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Shkodra humbi katër bijtë e saj, idealistë e plot shpresë për Shqipërine ku po pritej të vinte demokracia. Tragjedia e tyre nuk u zbardh kurrë.

Dëshmorët e 2 prillit

-Arben Broci

-Bujar Bishanaku

-Nazmi Kryeziu

-Besnik Ceka

PAMJE+18/ Diolën e tradhton fustani, i zbulon të gjitha gjatë kërcimit sensual me Xhonatanin!

Diola dhe Xhonatani u caktuan dje nga Vëllai i Madh që të bënin një kërcim bashkë, në kuadër të lojës ‘Talent Show’. Provat e...

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë një intervistë ekskluzive për moderatoren Ester Bylyku në emisionin 'Glamour Zone', ku ndër të tjera,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

“Gruaja më kapi mat mesazhet me një femër tjetër”, rrëfehet Andi Shkoza

Kengëtari i mirënjohur Andi shkoza, së fundmi ka dhënë...

Moderatori i njohur: Luizi e “ha” Butrintin për mëngjes, ai është zero me xhufkë

Ditën e djeshme Luizi deklaroi se vetëm hyrja e...

‘E çoi te burimi dhe… a u dha më në fund puthja e shumëpritur?

Vëllai i Madh i ka dënuar banorët ditën e...