E mbani mend? Ja tmerri që përjetuan banorët e “Big Brother” kur shpërtheu ‘Gërdeci’ në vitin 2008

Shpërthimi i Gërdecit në vitin 2008, një nga ngjarjet më tragjike në vend i gjeti banorët e atij edicioni të “Big Brother” në shtëpi.

Shpërthimi i fuqishëm tronditi të gjithë konkurrentët, të cilët, të izoluar nga realiteti jashtë, nuk e dinin se çfarë po ndodhte.

Në emisionin “Ëndërrtjerrësit”, sonte u transmetua momenti kur banorët përjetuan ngjarjen e rëndë. Regjisori tregon sfidat e atij momenti të vështirë, ku më e rëndësishmja ishte siguria e banorëve. Ai kujton se shtëpia pati disa dëmtime.

“Në mes të gjithë asaj, një nga konkurrentet më thoshte po vijnë fansat, po trondisin vendin, ndërkohë që aty çfarë nuk po ndodhte.

Gjëja e parë që më ka vajtur në mendje ka qenë kujdesi për banorët. Shtëpia pati shumë dëmtime. I larguam banorët dhe të gjitha riparimet i kemi mbaruar brenda natës, që kur të vinin ata çdo gjë të ishte në rregull”.

SHKODËR/ BËNI KUJDES NGA VIROZAT E STINËS, MË TË RREZIKUARIT JANË FËMIJËT

Me ardhjen e stinës së pranverës bashkë me të vijnë edhe virozat e stinës. Moshat që janë më të prekshëm nga këto viroza janë...

Futbollisti shqiptar surprizon Luiz EJLLIN në shtëpinë e Big Brother (MESAZHI)

Tashmë reality shoë “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë edhe futbollistët që nuk mungojnë herë pas here në rrjetet sociale duke treguar banorin e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME