Kujdes mos iu mashtrojnë, hidhen në treg shumë marramendëse e parash false

Në tregun e zi janë hedhur në qarkullim dollarë amerikanë të falsifikuar. Sipas informacioneve, bëhet fjalë për një shumë prej gjysmë milioni dollarë amerikanë, një pjesë e të cilave u lëshuan në qarkullim.

Burime nga hetimi thonë se këto para me gjasë janë shpenzuar për “mallL dhe gjatë kontrollit të disa lokacioneve në afërsi të Stacionit Hekurudhor në Shkup është gjetur një eksploziv. Për këtë aferë deri më tani janë arrestuar katër persona. Ministria e Brendshme e konfirmon këtë informacion.

Nga bastisja e një garazhi në rrugën Bojmija, në lagjen Aerodrom të Shkupit janë gjetur pothuajse 400.000 dollarë amerikanë të falsifikuar. Paratë mbaheshin në një qese letre, dhe ishin me vlerë nominale nga 100 dollarë.

Në garazh është gjetur një pako me 149 ekstaza. Policia njofton se janë privuar nga liria dy persona ndaj të cilëve do të ngrihet kallëzim penal për prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të “mallit”,

falsifikimit të parave, si dhe për prodhim, mbajtje dhe tregtim pa leje te lëndëve plasëse. Bëhet fjalë për vepra të rënda që të gjitha parashikojnë dënime me burg deri në 10 vjet. Bastisjes janë kryer dje.

Horoskopi 29 janar 2023, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju për këtë të dielë…

Dashi   Investimet e kaluara mund të japin kthime të mira. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Ditë e mbushur...

Ndodhitë me Amosin/ Babai i nis letër Dea Mishel me lot në sy: Ai më ka…

Dea Mishel u surprizua nga babai i saj me një letër.   Dea: Jam njeriu më me fat në botë për familjen që kam. Nuk jam...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...