“Toka e shqiponjave” /Mediat italiane ‘jehonë’ bregdetit shqiptar: Zbuloni vendet më të bukura

Media italiane ‘Il Corriere’ në një artikull kushtuar bregdetit shqiptar , e cilëson Shqipërinë si ‘Tokën e shqiponjave”.

Ajo liston 16 vende me pamje nga deti Adriatik dhe Jon, ndërsa fton qytetarët italianë të zbulojnë bukuri përrallore dhe disa nga plazhet më të bukura në Ballkan, duke shtuar se Shqipëria ndodhet afër gjeografikisht me Italinë.

Propozohet një udhëtim nga Velipoja në Ksamil, duke kaluar nëpër Vlorë, Borsh dhe Sarandë. Midis gjireve të paprekura dhe parajsave të arritshme me anije.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...