“Toka e shqiponjave” /Mediat italiane ‘jehonë’ bregdetit shqiptar: Zbuloni vendet më të bukura

Media italiane ‘Il Corriere’ në një artikull kushtuar bregdetit shqiptar , e cilëson Shqipërinë si ‘Tokën e shqiponjave”.

Ajo liston 16 vende me pamje nga deti Adriatik dhe Jon, ndërsa fton qytetarët italianë të zbulojnë bukuri përrallore dhe disa nga plazhet më të bukura në Ballkan, duke shtuar se Shqipëria ndodhet afër gjeografikisht me Italinë.

Propozohet një udhëtim nga Velipoja në Ksamil, duke kaluar nëpër Vlorë, Borsh dhe Sarandë. Midis gjireve të paprekura dhe parajsave të arritshme me anije.

TE TJERA

spot_img