Protesta e pazakontë në Shqipëri: Bizneset vendosin himnin kombëtar në shenjë kundërshtie

Bizneset e Lungomares në Vlorë kanë protestuar pak para mbylljes së muzikës në lokalet e tyre duke vendosur njëkohësisht në sfond himnin kombëtar.

Ata kërkojnë zgjatjen e orës së punës për në sezonin veror dhe vijimin e muzikës për klientët.

Ndryshimi i fashës orare, sipas tyre, po i pengon në biznes përgjatë sezonit veror, kur ka edhe shtim të numrit të turistëve.

Sipas operatorëve, ora policore aktuale, ka bërë që bizneset të përballen me kushte të vështira ekonomike. Akti normativ ndalon muzikën pas orës 22:00 dhe mbylljen e aktivitetit para orës 24:00.

Klan News

Përhapja e gripit, a duhen marrë masa…? Shqipëria krahasuar me Europën është më nivel …

Edhe pse numri i rasteve të infektuara me viruset e gripit është në rritje, Shqipëria konsiderohet në nivel mesatar të përhapjes së tyre, tyre...

Ndodhitë me Amosin/ Babai i nis letër Dea Mishel me lot në sy: Ai më ka…

Dea Mishel u surprizua nga babai i saj me një letër.   Dea: Jam njeriu më me fat në botë për familjen që kam. Nuk jam...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

VIDEO/ Puthje në buzë mes dy banoreve në Big Brother, ndizet rrjeti

Pas rikthimit në shtëpinë e Big Brother të Gresës,...

Dhëndri kapet mat në ditën e dasmës duke parë ndeshjen e skuadrës së preferuar

Kjo do të thotë të jesh besnik ndaj ekipit...

E do Amosin? Dea Mishel: E kuptova kur më puthi që ai s’më pëlqen…

Marrëdhënia e komplikuar mes Deas dhe Amosit ka konfuzuar...