Tragjedi në familjen shqiptare, vëllezërit biznesmenë humbin jetën nga Covid

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në familjen Bytyqi nga Suhareka.

Raportohet se dy pjesëtarë të saj, vëllezërit Nurish dhe Hysen Bytyqi kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Hysen Bytyqi ndërroi jetë të premten, ndërsa Nurish Bytyqi ditën e sotme.

Mësohet se prej ditësh ata ishin të infektuar me koronavirus.

Ata gjihashtu njiheshin si biznesmenë të suksesshëm në qytet. Sipas të dhënave të përgjithshme nga IKSHPK në Kosovë, deri më tani kanë ndërruar jetë 1305 persona si pasojë e Covid.

Emigrantët kthehen të bëjnë dhëmbët në Shqipëri për më lirë, por nuk e besoni dot çfarë u fusin në gojë dentistët

Ndoshta edhe ju keni të afërm në emigrim të cilët i keni dëgjuar se vijnë të mbarojnë punë me dentistin në Shqipëri, pas andej...

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura dhe rrugët, sheshet rikrijojnë atmosferën e Krishtlindjes, lumturisë dhe dashurinë e vërtetë…   Ka vende ku dekorimet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...