“Kujtim Gjuzi godet nga Shkodra, Meta të jap dorëheqjen pasi presidenti duhet të jetë katolik”

Deputeti Kujtim Gjuzi ka dhëne një deklarate për media nga qyteti i Shkodrës.

Ai i beri thirrje presidentit Ilir Meta që të jap dorëheqjen për të mirën e vendit pasi ai ka shkelur nenin 88 te kushtetues.

 

Gjuzi më tej u shpreh se sipas tij presidenti i ardhshëm duhet të jetë katolik pasi Europa është e shumicës katolike dhe ne si vend në 108 vite nuk e kemi respektuar dhe sipas deputetit Gjuzi tashmë kjo duhet aplikuar.

 

/shkoder.info/

 

TE TJERA