Berisha publikon pamjet e incidentit në takimin e Ramës që po qarkullojnë me shpejtësi (video)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas incidentit mes studentit të Mjekësisë dhe kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonisë së diplomimit në Pallatin e Koncerteve.

Berisha dënon veprimin e kryeministrit dhe Gardës së Republikës dhe shprehet se atë e nxorën jashtë me dhunë.

Berisha shkruan:

Skizoidi i fyen studentet, i quan te cmendur dhe urdheron garden ti nxjerre jashte nga ceremonia e diplomimit !

Pershendetjet me te perzemerta studenteve guximtar!

VIDEO:

TE TJERA

spot_img