I zuri banesa sipër, babai i kishte mbuluar fëmijët e tij me trup (VIDEO)

Një tërmet i fortë ka goditur Turqinë. Në Sivrice të Elazig ka rënë një tërmet i fortë prej 6.8 ballësh.

 

Nga raportimet e para mësohet se tërmeti ka shembur banesa të shumta ndërkohë raportohen edhe viktima. Një dramë e vërtetë ka ndodhur në epiqendrën e këtij tërmeti, ku një baba e dy fëmijët e tij i ka zënë banesa sipër.

 

Mësohet se babai i kishte mbuluar fëmijët e tij me trup, moshat e emrat e të cilëve ende nuk dihen. Sipas CNN në Turqi, epiqendra është shënuar në rrethin Sivrice të Elazig në orën 20:55 me orën lokale dhe është ndjerë në shumë qytete të tjera. /albeu.com/

TE TJERA