Vllaznia-Teuta, nderpritet dy here ndeshja. ‘Loro Borici’ pa ndriçim

262

Vllaznia- Teuta ndërpriten dy here nga rreth pesë minuta ndeshja për shkak të ndriçimit, rezultati gjithnjë 0-0

- PUBLICITET -

Vllaznia- Teuta eshte ne minuten e 25-te por para pak minutash loja eshte nderprere per 5-6 minuta sepse nje kolpo e tensionit ka bere qe ndriçimi i stadiumit te reduktohet dhe arbitri ka nderpere ndeshjen derisa gjithçka eshte normalizuar.

Aktualsiht eshte minuta e 25-te dhe rezultati vazhdon te jete i barabarte 0-0.

Vllaznia e ka nisur ndeshjen me formacionin e paralajmeruar por me ndryshime ne vendosje. Keshtu Gurishta i ka lene vendin Gligoron ne krahun e djathte te mbrojtjes dhe vete ka kaluar ne mesfushe perkrah

Krymit e Ramadanit. Sakaq, Marku eshte rikthyer serish te luaje ne rolin e mbrojtesit te majte.

Minutat e para te ndeshjes nuk kane shume histori megjithate shihet qe edhe Teuta do te luaje nje futboll sulmues duke treguar se asaj i intereson fitorja e ketij takimi, megjithate mungojne rastet per te.

Nga ana tjeter, ne minuten e 12-te pas nje krosi te Likes nga e djathta, Krymi ka gjuajtur tokazi por ka pritur portieri Frasheri. Ky eshte rasti me i paster per Vllaznine ne keto minutat e deritanishme.

VLLAZNIA- TEUTA 0-0

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Malota, Shehi, Gurishta, Krymi, Ramadani, Marku, Lika, Sinho, Maranhao.Trajner: Safet Osja

TEUTA: Frashëri, Todorovksi, Aleksi, Arapi, Kouros, Gashi, Avdyli, Kallaku, Vecaj, Vila, Nikaç. Trajner: Bledi Shkëmbi

GJYQTARË: Olsid Ferataj, Ilir Tartari, Nuri Rrapaj

- PUBLICITET -