Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar…

1026

Ndahet nga jeta aktori i teatrit të Durrësit, Josif Koçi.

- PUBLICITET -

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Teatri Aleksander Moisiu në Durrës në një postimn në rrjetet sociale, ku shpreh ngushëllimet për aktorin e madh.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të Teatri Aleksander Moisiu Durres, Josif Koci. Teatri i shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe gjithë të njohurve”, thuhet në mesazhin e Teatrit.

E fundit dalje në skenë ka qenë me komedinë e Cajupit 14 vjec dhëndërr në Teatër (jo filmi) me regjizor të madhin Birce Hasko. Josif Koci ka luajtur ne rolin e Vangjelit, që në film është luajtur nga i madhi Robert Ndrenika.

- PUBLICITET -