New York Times i kushton artikull reperit shqiptar

Një nga gazetat me prestigjioze në SHBA, “New York Times”, i ka kushtuar një artikull reperit shqiptar Gashi. Në të flitet për arritjet e tij në muzikë, por dhe për origjinën e tij.

Ka qenë vetë Gashi që ka publikuar gazetën. Ai madje ka treguar se kjo është hera e parë që “New York Times” flet mirë për shqiptarët.

Ai kujton se gjithnjë babai i tij lexonte këtë gazetë dhe në të gjeje lajme për shqiptarë të përfshirë në ngjarje kriminale.

E ndërsa tani -shkruan Gashi -pjesë e gazetës është djali i tij dhe krenohet me këtë gjë. Labinot Gashi (emri i vërtetë i reperit) ka lindur në Libi nga prindër me origjinë nga Kosova, ndërsa karrierën e tij është duke e ndërtuar në SHBA.

Klan Plus

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...