DRANGU: AMULI NË PD DO TË SJELLË FRYMË PËRBASHKUESE

Shoqata e ish-të përndjekurve politik në qytetin e Shkodrës ka përshëndetur fitoren e kandidatit të partisë demokratike për degën Shkodër Xhevdet Amuli duke e parë si figurën e duhur në krye të kësaj force politike.

 

 

Për kreun e ish-të përndjekurve Zenel Drangu fitorja e z, Amuli është një benefit për anëtarët e kësaj shtresë duke qënë se familja e tij vjen pikërisht nga shtresa e ish-të përndjekurve politik, ku regjimi komunist e shpalli kulak babain e tij duke e dënuar me 10 vite burg .

 

 

Duke mos lënë pas vlerësimin për kontributin e Ramiz Çobaj, kreu i ish- të përndjkurve Drangu shpreson se kjo figurë e rë në krye të PD Shkodëer sic është Xhevdet Amuli do të sjellë një frymë përbashkuese pro të mirës së përbashkët të qytetarëve.

 

 

Xhevdet Amuli prej dy ditësh është zgjedhur të jetë kryetari i ri i PD Shkodër. Amuli fitoi garën përballë kandidatit tjetër Ramiz Çobaj. Ky i fundit drejtoi për 4 vite degën e PD Shkodër.

 

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...