Fshati në Greqi, ku shqipja nuk ka humbur (Video)

Shqiptarët e një fshati në Greqi pranojnë traditat e tyre shqiptare – gjuhën, muzikën, trashëgiminë brez pas brezi nga të parët e tyre…

Por, çfarë thonë sot banorët e Lekovës për rrënjët e tyre? Përse heshtet për këtë histori ?

Më poshtë mund të shikoni të plotë dokumentarin e gazetarit ende “Non Grata”, Marin Mema.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...