KUR PASIONI TE ZOTERON…

Ervin Berdica e njohim te gjithe si basketbollistin e Vllaznize dhe qe njkohesisht eshte edhe kapiteni i kesaj skuadre.

Fanellen kuqeblu e mban veshur prej disa vitesh njesoj si pasionin qe ka ne gjak per basketbollin.

Edhe pse Vllaznia nuk po kalon momentet me te mira te saj Berdica vazhdon papushim stervitjen per tu perfeksionuar sa me shume qe te jete e mundur.

Jo me kot eshte edhe kapiteni i skuadres pasi shpirti i tij i gares organizimi dhe bashkepunimi qe ka ne fushen e lojes me ekipin eshte mjaft i vecante dhe efektiv. Por

Ervin Berdica basketbollin e sheh si nje sport qe po te jete ne doren e tij do ta praktikonte gjithe jeten pasi mund ta quajme qe eshte edhe dashuria e jetes se tij.

Hera heres Ervini ne rrjetet sociale thuajse ne cdi postim qe publikon ska dyshim qe kane si tematike basketbollin.

E skishte si te ndodhte ndryshe edhe ne nje nga postimet e fundit shihet pikerisht numri 9

(numri qe Ervin Berdica ka ne ekip) me topin e basketbollit duke bere levizje qe vetem nje basketbollist profesionist mund te beje. Gjthesesi

Ervini ka shume cilesi sa i perket basketbollit cilesi keto qe e bjene shume te dashur per sa i perket tifozerese qe jane thuajse cdo here te pranishem ne ndeshjet e Vllaznise.

TE TJERA

spot_img