KRIMI MAKABËR/ Kush është 26- vjeçari që vrau e dogji nënë e bir (emri+ foto)

657

26-vjeçari Kasëm Prijasi, nga Skrapari dhe baba i dy vajzave, është autor i ngjarjes së rëndë në Vlorë, ku mbetën të vdekur nënë e bir.

Selkie dhe Olsi Hoxhallari u vranë nga 26-vjeçari dhe nusja e shtëpisë dhe më pas u dogjën, pasi i vunë flakën shtëpisë.

Hysnie Hoxhallari ka deklaruar në polici se krimin e ka kryer Kasëmi, ndërsa ajo ka fshehur sëpatën.

Ajo është shprehur: E lava hanxharin ka rrëfyer gruaja e cila ka treguar edhe vendin ku ishte fshehur, ai i vendosi zjarrin banesës së vogël

dhe kur ai iku, unë prita deri në orën katër të mëngjesit dhe pastaj njoftova policinë”

Nga ana tjetër ka folur gjithashtu edhe gruaja e Kasëm Prijasit, e cila  ka thënë se Kasëmi jetonte te shtëpia e prindërve të saj në Strum

të Fierit dhe jetojnë në kushte të vështira.

Ndër të tjera, ajo ka thënë se nuk ishte në dijeni dhe nuk dyshonte lidhur me një ngjarje të tillë.

Lexo edhe:   Smart 600 benzin viti 2001 tiptronic