Bie sistemi, gjendja civile ne Shkoder offline

Që prej mëngjesit të kësaj të hëne, i gjithë sistemi në Gjendjen Civile pranë Bashkisë Shkodër ka qenë totalisht jashtë funksionit.

Qytetarët shkodranë janë detyruar të kthehen, duke mos marrë shërbimin e nevojshëm pranë kësaj zyre. Sipas burimeve, bëhet me dije se asnjë shërbim nuk është kryer për qytetarët shkodranë,

ndërsa problematika ka qenë e njëjtë në të gjitha gjendjet civile. Shërbimi nuk ka punuar në të gjithë Shqipërinë.

Qytetarët shprehen të shqetësuar me këtë situataë aspak të këndshme pasi koha në dispozicion e tyre për të kryer shërbimet nuk është aspak premtuese, ndërsa sorollatjet sjellin vonesa që i pengon në aktivitetet e tjera.

Një pjesë e tyre presin në radhë prej orësh.

Një bllokim i ngjashëm i sistemit, nga ku nuk janë kryer shërbimet e gjendjes civile, ka ndodhur edhe një javë më parë, ndërsa ky i kësaj të hëne është rast i ripërsëritur.

Askush nuk di të thotë me saktësi se çfarë pritet të ndodh në orët në vazhdim, përderisa punonjësit e Gjendjes Civile këshillojnë qytetarët të mos presin në radhë pasi këtë të hënë sisitemi nuk pritet t’i rikthehet normalitetit.

 

eetimes.al

Ja kush është bima që do ju bëjë milionerë. Quhet ARI i kuq, 20 mijë lekë grami

Dy mijë lekë të reja për një gram. Quhet ari i kuq. Është erëza më e shtrenjtë në botë dhe ndër tre ushqimet më...

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia” nuk do e shohim më në TV Klan. Lajmi është bërë i ditur nga burime ekskluzive...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...