Çuditi një Shqipëri të tërë: Biznesmeni i dhuron 5 milionë euro të moshuarve nga...

Një ngjarje e pazakontë ka tërhequr së fundmi vëmendjen e mediave, pasi një biznesmen suedez i ka dhuruar plot 5.5 milionë euro një çifti të moshuarish nga fshati Gjadër...

Historia e Elenës, e cila u martua në moshën 15-vjeçare dhe humbi 7 fëmijë

Ledjoni nga Vlora ka ardhur për të shoqëruar prindërit dhe ka përfunduar në studion e programit “E Diela Shqiptare” për një mesazh. Tani që ka shpëtuar nga ai makth, një...

SKANDALET, SHKARKOHET DREJTORI I ARRSH AFRIM QENDRO

Skandalet e fundit të publikuara i kanë kushtuar jo pak drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar. Kreu i ARRSH Afrim Qendro është shkarkuar nga posti që kishte për...

Nuk është anglishtja dhe as italishtja gjuha e dytë më e folur në Shqipëri

Të gjesh se cila gjuhë flitet më shumë në një vend është shumë e lehtë pasi është edhe gjuha zyrtare e atij shteti. Por, gjuha e dytë më e folur...

Nuk duan t’ja dinë për ashpërsimin e ligjeve, azilkërkuesit shqiptarë nuk i ndahen Zvicrës

Edhe pse qeveria zviceriane ashpërsoi ligjet e azilit, shqiptarët sërisht kanë provuar fatin në këtë shtet. Shqiptarët renditen të pestët në listën e azilkërkuesve nga e gjithë bota. Nigeria kryeson listën...

SHQIPTARËT NË ANKTH, TË PARËT NË RAJON PËR NUMRIN E SËMUNDJEVE

Sëmundjet e shëndetit mendor janë një sfidë që po prek të gjithë globin, madje në vendet e zhvilluara, ato janë më të përhapura. Ndër të tjera, sëmundjet e shëndetit mendor...

Bastet/Regjistrohen në Kosovë, operojnë në Shqipëri

Pas dy rasteve në Tiranë, policia zbuloi edhe 4 raste të tjera të aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit, kryesisht me bastet sportive. Në Korçë, Tropojë, Berat dhe Sarandë,...

“Në Shqipëri isha ngelës”/ Rrëfehet i riu që sot punon në Parlamentin gjerman

Intervistë e DW shqip me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili, siç thotë, ka qenë “ngelës” në Shqipëri, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. DW...

Zëri i Amerikës: Gati FBI-ja shqiptare

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi sot garën për anëtarët e Prokurorisë speciale, (SPAK) e cila së bashku me Gjykatën speciale do të ketë si objektiv korrupsionin e...

Gjeniu 6-vjeçar Shqiptar Njeh flamujt e botës dhe flet 7 gjuhë të huaja

Puntata e parë e “Ftesë në Pesë” për vitin 2019 nisi pasditen e sotme me një të ftuar shumë special: Amarin, djalin gjeni nga Kosova. Edhe pse vetëm 6 vjeç,...

LIDHU ME NE

77,143FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Marie Kraja, nje kengetare e paperseritshme

Marie Kraja lindi më 24 shtator 1911 dhe vdiq në Tiranë më 21 nëntor 1999. Studimet e larta për kanto i kreu në Konservatorin e...

Kryemadhi: Jam e gatshme të futem në burg/ Qytetari bën komentin epik

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi mbrëmjen e djeshme në një emision televiziv se ajo ishte e gatshme të futej edhe në burg që...

“Ju tregoj 12 vdekjet e mia në jetë”, rrëfimi i Frederik Ndocit: Shqipëria, një...

Këngëtari i njohur Frederik Ndoci, me “zemër në dorë” ka rrëfyer disa nga plaget e kohës së shkuar, por edhe disa nga projektet e...