“Lere se je gazetare, s’je shërbëtore, as kameriere e Ramës”, si i përgjimet Anila...

Situata politike në vendin tonë është shumë e nxehtë. Vetëm 4 ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 30 qershorit dhe dhe nuk ka munguar për këtë çështje edhe një...

Taksa e rrugës së Kombit do paguhet 2 herë. Juristët: Qytetarët mund t’i drejtohen...

Tarifat e larta që kanë nisur të testohen në rrugën e Kombit 5 euro për veturat dhe 22.5 euro për kamionët mund të anikimohen në gjykatë për shkak se...

Të mërkurën “vjen” pranvera

Ky është parashikimi nga meteorologët, ndërsa Shqipëria që pas mesnatës të së premtes është goditur nga masa ajrore të Rrethit Polar. Sipas parashikimit ditët e ftohta do të zgjasin deri...

SKADIMI I PASAPORTAVE; ASKUSH NUK LEJOHET TË DALË JASHTË VENDIT NË 3 MUAJT E...

Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje për pasaportë të re biometrike, pasi nuk do...

ND/EKONOMIKE, TULA: RRITJE E NUMRIT TË PËRFITUESVE

Drejtorja e Shërbimit Social Shkoder Valbona Tula tregon se për vitin që lamë pas ka patur rritje të përfituesve të skemës së re të ndihmes ekonomike. Sipas Tulës këto familje...

ZHVILLOHET KONFERENCA “SHKODRA NË VITET KOMUNISTE 1945-1953”

Zhvillohet ne Shkoder konferenca me temen “Shkodra ne vitet komuniste 1945-1953”. Kjo konference shkencore organizohet nga Keshilli i Qarkut Shkoder. Te pranishem jane shume personalitete si ish presidenti Bujar Nishani,...

Frederik Ndoci ka një mesazh për ato që nuk do votojnë në 30 qershor

Këngëtari i njohur shkodran Frederik Ndoci, ka ironizuar ata “intelektualë” që thonë se do të bojkotojnë votimet, nismë kjo e nxitur dhe përkrahur nga opozita që nuk merr pjesë...

OSHEE i pret energjine familjeve ne varferi ekstreme, reagon Voltana Ademi

Prej dy ditësh familjeve që shikoni në foto, gjyshe Laje Çelaj, nënë Fatime Hyseni, nënë Nife Hasaj e Lavdije Plangaj, kryefamiljarëve Gëzim Çelaj dhe Vullnet Shabaj në Postribë u...

DOKAJ: MAMOGRAFIA NË SHKODËR 40 KONTROLLE NË DITË

Ditët e fundit ka pasur radhë të gjata tek mamografia në spitalin rajonal të Shkodrës. për pasojë janë zhvilluar dhe debate mes qytetareve dhe mjekëve të imazherisë.     Ndërkohë lidhur më...

Punësim në Gjermani/ Procedura e re zgjat vetëm 14 ditë

Të shumtë janë shqiptarët që duan të emigrojnë drejt Gjermanisë në kërkim të një pune. Për disa vite me radhë shteti gjerman ka nxjerrë mijëra vende pune vakante ku...

LIDHU ME NE

81,219FansaPëlqeje

Te fundit

‘Tërbohet’ keq moti, mësoni si pritet të jetë koha gjatë ditës së sotme

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta në pothuaj të...

Vetëm me një kapele në kokë, kush është kjo bukuroshe super se ksi që...

Si pushojnë pasanikët? Edhe cull ak, nëse një fotografi e publikuar në rrjetet sociale mund të merret si shembull. Kylie Jenner, 21-vjeçare, e cila konsiderohet...

A e dini çfarë do ju ndodh sot? Jua themi ne…

Dashi Kjo e mërkurë do të jetë shumë herë më e mirë në raport me ditët që keni lënë pas. Nëse do të jeni të...