Kur Lulzim Basha thoshte: Betohem për Kishë të Laçit që Gjiknuri do hyjë në...

Më 30 maj 2019, kur opozita e bashkuar kishte djegur mandatet, kryedemokrati Lulzim Basha, zhvilloi një tur takimesh nëpër të gjithë Shqipërinë. Pasi i kishte rraskapitur demokratët nëpër protesta “Maratonomak”,...

’10 miliardë euro’: Zbulohet padia e Edi Ramës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar se do ta padisë ish-kryeministrinë Ramush Haradinaj, për akuzat se ai me Thaçin dhe Vucicin kanë marrë 10 miliardë euro për ta...

Murrizi ironizon Bashën për Zgjedhoren: U betove për Kish të Laçit se do fusje...

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar situatën një ditë pas marrëveshjes së palëve politike për reformën zgjedhore. Me anë të njjë reagimi në rrjetet sociale, Murrizi ironizon keq liderin e PD-së...

E thumboi pas marrëveshjes, Lulzim Basha reagon ndaj Jozefina Topallit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ishte një prej zërave më kritikë për marrëveshjen PS-PD-LSI, ku shprehej se e ka bërë më pis se marrëveshja e 2017. Ajo theksonte se kreu i PD-së,...

A do të jap dorëheqjen nëse dështon marrëveshja me Ramën? Basha i surprizon të...

Kreu i PD Lulzim Basha nuk i ka shpëtuar pyetjes së gazetarëve nëse do të japë dorëheqjen në rast se dështon sërish pas kësaj marrëveshjeje të dytë me Edi...

“Pusho moj, na lër të flasim”, Vasili sherr të fortë me Hajdarin

Deputetja Rudina Hajdari është përplasur mbrëmjen e sotme dhe ka patur një debat të fortë me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasilin. E pranishme në emisionin “Opinion”, Hajdari e cilësoi...

“U jam mirënjohës”/ Erion Braçe publikon foton në krah të Metës dhe Kryemadhit, ka...

Erion Braçe, zv/kryeministri ka kujtuar sot 15 janarin e vitit 1992, koha kur lind Forumi i Rinisë Eurosocialiste. Braçe, në një postim të gjatë në Instagram ka postuar edhe...

Vendi në krizë, Rama i ndërron makinat si “mbreti-gratë”, ja ‘Mercedesi’ i ri 150.000...

Shqipëria së fundmi po ndjen largimin e të rinjve në masë, si pasojë e varfërsië apo papunësisë, e ndërsa qeveria shpesh herë përfshihet në luks e komoditet. Një qytetar ka...

“Rikthehen përsëri në krahët e njri- tjetrit…”, Jozefina Topalli thumbon Bashën, i kujton “çeshtjen...

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ka thumbuar kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe kreun e qeverisë, se po rikthehen përsëri në krahët e njëri-tjetrit. Në një postim në Facebook, Topalli...

Kush janë kryebashkiakët që po heton PD?

Hetimin e thelluar të kryebashkiakëve, aktualisht demokratët e kanë të fokusuar në dy qarqe Dibër dhe Lezhë, ku sipas numrit dy të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi dyshohet për 3...

Te fundit

Kufizimet nga koronavirusi/ Policia: Ja ku lëvizet lirisht dhe ku kemi kushtëzime në pikat...

Nese keni planifikuar rruge jashte vendit, duhet te keni mire parasysh se mundesi per te levizur te lire eshte e kufizuar, jo vetem me...

Do habiteni! Ja çfarë tregojnë format e gishtave të këmbës, po ju si i...

Gishtat e duarve mund të zbulojnë aspekte të caktuara të personalitetit tonë, e njëjta gjë ndodh me gishtat e këmbëve. Nëse jeni kurioz, bëjeni...

Infektohet me koronavirus edhe deputeti shqiptar, do bëhen dhe testime për…

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit. Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj rezulton pozitiv me Covid-19 ... Deputeti i...