Stadiumi i Shkodres mbulohet nga bora, shijoni fotot

Pamje e pazakonte, e stadiumit te Shkodres “Loro Borici”. Fusha e blere, tashme nuk duket gjekundi, pasi eshte mbuluar nga bardhesia e bores.

“Shkova të eksploroj Shqipërinë. Ja pse do të kthehem gjithmonë”

Shqipëria, ky vend i vogël në gadishullin e Ballkanit, e ka lënë pas tashmë kohën kur ishte e izoluar për pothuaj pesë dekada, për shkak të regjimit komunist. Tani, Shqipëria...

Për të bërë ski tradicionalisht, qenka ky fshat në Malësinë e Madhe

Ky është një baba qe po tërheq një slitë me të bijën e tij në Lepushë të Shkodrës. Atje mund të shkohet për ski dhe fshati duket sikur është mbajtur...

Te fundit

Paralajmëron Skënder Brataj: ‘Pandemia nuk ka mbaruar, ajo që do të ndodhë në vjeshtë…’

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur rreth situatës së pandemisë në vendin tonë. Sot u dha lajmi i mrekullueshëm se për herë...

Misteret e pasurisë së çiftit presidencial, nga ngritja e pallatit dhe 13 apartamentet, te...

Vetingu në drejtësi ka nxjerrë nga sistemi me qindra gjyqtarë e prokurorë për shkak se nuk justifikojnë pasurinë. Por nëse një veting i ngjashëm...

Berisha do të rikthehet në krye të PD-së? Demokrati rebel nxjerr prapaskenat nga selia...

Demokrati Lisandër Hoxha u shpreh mbrëmjen e djeshme për emisionin ‘Quo Vadis’ se nuk e sheh më ish-kryeministrin Sali Berisha në krye të Partisë...