KATEGORIA E PARË, NDAHEN GRUPET E SEZONIT 2018/19

Është zyrtarizuar ndarja e grupeve e Kategorisë së Parë për sezonin e ri 2018/2019. 20 skuadrat ndahen në dy grupe në 10 ekipe. Kështu, Vllaznia e cila ra nga...

Tragjedi tjetër në futboll

Ish-futbollisti i çek i Spartës së Pragës, Pavel Pergl, ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçari. Ai është gjendur i vdekur në banesën e tij në Gjermani, teksa dyshohet se ka...

Uefa e dënoi Skënderbeun. Ja çfarë përfituan Vllaznia e Teuta

Ditën e sotme është publikuar lajmi se Komisioni Disiplinore i UEFA-s e ka dënuar Skënderbeun me 10 vjet pezullim pjesmarrje në Kupat e Europës. Rrjedhimisht, në bazë edhe të ligjeve...

SPECIALE/ Festimi me shqiponjë: Ja futbollistët e huaj që janë “dashuruar” me këtë xhest

Njarja e ditës është padyshim festimi i lojtarëve shqiptarë Xhaka e Shaqiri në takimin me Serbinë duke ndihmuar Zvicrën të mbërrinte tek 3 pikët. Por nuk janë vetëm shqiptarët ato...

Pas 27 vitesh, takohen për herë të parë sëbashku tre ish- futbollistë të Vllaznisë

Sporti gjithmonë është konsideruar si një mënyrë për të bashkuar njerëzit. Por në fakt ka edhe arsye të tjera që kanë ndihmuar në shpërndarjen e tyre në të katër...

Foto- Arkiv: Ardit Krymi, mesfushori që spikati herët tek Vllaznia

Ka qenë viti 2014 kur ish- trajneri i Vllaznisë në atë kohë, italiani Baldo Ranieri, i çuditi të gjithë me një zgjedhje që bëri për formacionin. Mori nga ekipi U-19...

Sabah Bizi: Miqësia ime me Beckenbauer

Sabah Bizi dhe Panajot Pano janë padyshim dy lojtarët më të mirë të historisë së futbollit shqiptar. Dy yjet kane dhuruar spektakël me topin në këmbë duke spikatur edhe...

Mbrojtësi shqiptar mund të zëvendësojë Astorin te Fiorentina

Nuk është grumbulluar kësaj here nga trajneri Christian Panucci, si pasojë edhe e një dëmtimi, megjithatë, është një nga mbrojtësit më të mirë shqiptarë dhe jo më kot media italiane...

Legjenda e futbollit Kujtim Majaci – (1962-2009)

Ne kujtim te Kujtim Majacit, legjendes se futbollit fierak te viteve 80-90′. Ne ate kohe Apollonia ishte ne kategorine e dyte dhe fale kontributit te tij dhe skuadres qe po...

Suad Lici nuk përmbahet: Paçin faqen e zezë, nuk mbyllen sytë për lekë!

“Ça me t’than, ça me t’than” – e nis intervistën e tij për “Vipsport.al” Suad Lici, një nga ish-lojtarët më të shquar të Vllaznisë në vitet e fundit. Si një...

Te fundit

Kreshnik Spahiu plas ‘bombën’ zbulon çfarë ndodhi në vizitën në SHBA të çiftit presidencial:...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka dalë me një deklaratë të fortë në rrjetet sociale në lidhje me vizitën në SHBA...

Priten goditje të bujshme! Analisti i njohur paralajmëron ndryshimin e madh: Ju tregoj se...

Ditën e sotme, deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi ishte në ambientet e SPAK për të dhënë dëshminë e tij përpara hetuesve në lidhje...

Sot është një ndër vajzat Shqiptare më të njohura në të gjithë botën :...

Rita Ora festoi 2 ditë më parë 30-vjetorin e lindjes dhe mes urimeve të shumta, ai më speciali ishte i nënës së saj, Verës....