video

Arian Çani bën parashikimin e bujshëm për zgjedhjet: Janë hapur llafe gjithandej! Rama mund...

Moderatori Arian Çani tha se kryeministri Rama është i lodhur me opozitën dhe për shkak të kësaj gjëje mund ta kërkojë ta përfshijë atë në qeveri. “Janë hapur llafe gjithandej,...

Monika Kryemadhi djeg mandatin e deputetes

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka firmosur pak minuta më parë djegien e mandatit. Ky vendim është marrë mënjëherë pas vendimit të deputëteve të Partisë Demokratike. Ndërkohë që ky vendim i...

Çfarë do të ndodhë me Jozefina Topallin? Demokratët e Shkodrës zgjedhin emrin e “zonjës...

Partia Demokratike e Shkodrës ka përmbyllur procesin e pwrzgjedhjes se kandidaturave për deputetë në kuadër të udhëzimit nr.60 të PDSH ku anëtarësia ka propozuar emrat që pritet të jenë...

Përse nuk e ka marrë vaksinën kundër Covid-19? Ish kryeministri Berisha zbulon si qëndron...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se do ta marrë vaksinën anti-Covid. I ftuar në “Now” me Ilva Taren, Berisha tha se nuk është vaksinuar deri më tani pasi ka...

Habitet Eni Vasili/ Kryeministri Rama filloi të qeshte shumë pa arsye dhe vazhdon me...

Kryeministrin Edi Rama e kapën të qeshurat në studion televizive pa filluar bisedimet. Edi Rama i ofron postin e rëndësishëm Eni Vasilit, vendimi firmoset nga Braçe – FaxWeb Ai u pyet...

Berisha: Ky është dokumenti që fsheh Rama

sh-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një pjesë të dosjes së prokurorisë për grupin e Avdylajve, ku thotë se flitet dhe për Vangjush Dakon.   Berisha thotë se Rama po e fsheh...

“Dielli do të lindë sërish”/ Shehi i përvishet Ramës: Ka lindur edhe kur u...

“Si tua shpjegoj unë francezëve që Shqipëria është vendi i dytë i dytë për azilantë, ndërkohë që ne u kemi liberalizuar vizat”. Kështu deklaroi presidenti francez, Emmanuel Macron, teksa komentoi...

“Më ka rënë telebingo, më ka ardhur kryeministri në shtëpi”

Kryeministri Rama ka vizituar në ditën e Krishtlindjes një familje me 6 anëtarë në Gjorm të Laçit të cilët i kanë gjetur festat e fundvitit nën çadër pasi banesa...

Gjobitja e mjekëve shqiptarë në Itali/ Spiropali: Nuk e zhvlerëson aktin e tyre

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropal është pyetur mbi lajmin që qarkulloi se stafi mjekësor shqiptar në Itali ishin gjobitur nga policia pasi festuan në hotel. Sipas Spiropalit, ky...

Shkarkimi i drejtorëve burra, ish-deputeti i PD: Qeveria po tenton të zhvendosë vëmendjen nga...

Ish-deputeti i PD në qarkun Shkodër, Romeo Gurakuqi e ka cilësuar urdhrin e kryeministrit Edi Rama, për të shkarkuar drejtorët burra dhe emërimin në vend të tyre me gra...

Te fundit

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....

HISTORIA, TË AGJËROSH 72 VITE

Është 84 vjeç, ndër trashëgimtarët më të vjetër të fesë islame në qytetin e Shkodrës dhe prej 72 vitesh agjëron vit pas viti muajin...

BIEN SËRISH SHIFRAT E COVID-19, MSH: 42 RASTE TË REJA DHE 3 HUMBJE JETE...

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë shënuar sërish rënie në këto 24 orë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë regjistruar 42 raste pozitive, ndërsa...