Spartak Ngjela jep mesazhin e qartë për Berishën: Nuk e pranoi as KQZ, të shkojë te partia e…

Avokati Spartak Ngjela, ka komentuar zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen më 24 shtator në Kukës, pas dorëheqjes së Safet Gjici, si kryetar i Bashkisë.

Në një intervistë televizive, ai theksoi se Sali Berishën nuk e njeh asnjë, dhe KQZ e refuzoi, ndryshe nga Lulzim Basha që ka ende vulën e PD.

Advertisements

Ngjela tha se Berisha tashmë do të kandidojë nën siglën e Partisë së Lirisë.

Advertisements

“Ka një moment ligjor që është në favor të Bashës. Këta të tjerët nuk i njeh njeri si parti. Edhe KQZ e rrëzoi Berishën. Këta mund të zgjedhin një parti të re. Fakti që nuk e pranoi KQZ janë me partinë e Metës. Do shikojmë kush do të fitojë partia e Metës apo PD, në zgjedhje. Unë kisha përshtypjen që Rama do të tërhiqet në zgjedhjet në Kukës, ai vuri dhe do të fitojë”- tha ai.
Artikulli paraprak
Peshore shënojeni datë 14! Ja cilat janë shenjat e zodiakut që duhet të përgatiten për ndryshime të mëdha këtë vjeshtë!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...