Njihuni me kandidatet e PSD Shkodër (FOTO)

Pak dite më parë partia Socialdemokrate me kryetar Tom Doshin ka prezantuar kandidatet e saj për deputet për qarkun e Shkodrës. Në ketë artikull shkoder.info ju fton te njiheni me...

Kush është Esin (Lekaj) Lekiq, kandidati për deputet në listën e partisë ‘Bindja Demokratike’...

Emri i kandidatit të parë për këtë qark është djali i këngëtarit të njohur shkodran, Nimet Leka. Ai quhet Esin (Lekaj) Lekiq Esin (Lekaj) Lekiq, Lindur ne Vrake, banues ne Shkoder...

Europa nuk na pranon se jemi myslimanë? Përgjigjen e jep një katolik si ...

Përkatësia fetare e shqiptarëve është përmendur shpeshherë, edhe pse jo në kanale zyrtare, si një ndër arsyet që pengon afrimin e Shqipërisë me BE-në. Por duket se kjo nuk u...

Dalin rezultatet! Ja sa vota ka marrë partia e Jozefina Topallit

Vazhdon me ritme të shpejta numërimi i kutive të votimit të cilat do të përcaktojnë kahun politik që do të drejtojë Shqipërinë në 4 vitet në vijim. Ndërkohë që PS...

Tom Doshi nis fushatën: Jam mbështetës i Amerikës, Reforma në Drejtësi kaloi prej meje...

Partia Socialdemokrate e Shqipërisë ka nisur ditën e sotme fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021. Kryetari i kësaj partie, Tom Doshi, hapi fushatën në kryeqytet me prezantimin...

Një tjetër goditje e rëndë dhe e papritur, Ermal Mamaqi braktis PD-në dhe zbulon...

Ai është një ndër personazhet më të dashura shqiptare fjala e të cilit dëgjohet shumë dhe çdo veprim që bën publikisht nuk mbetet pa u komentuar gjatë. Bëhet fjalë...

Nëse do kishte vetëm 1 vaksinë, do ja jepte Metës apo Berishës? Përgjigjja epike...

I pyetur se kë do të zgjidhte për të vaksinuar mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në rast se do të kishte vetëm një vaksinë kundër COVID-19 , kryeministri...

Mjekja Senera Hoxha ‘tradhtoi’ Endri Shabanin për Tom Doshin: Ai është …

Senera Hoxha, mjekja e kirurgjisë plastike ka shuar misterin se pse ka vendosur të garojë nën siglën e PSD të Tom Doshit në zgjedhjet e 25 Prillit. Kujtojmë se...

Kush janë “tre musketierët” që do të përfaqësojnë Partinë Socialdemokrate në Kuvendin e ri…

Partia Social Demokrate, mund të konsiderohet surpriza e këtyre zgjedhjeve. Ma dy mandate në Shkodër dhe një në Tiranë, subjekti i drejtuar nga Tom Doshi, do të ketë tre...

Zgjedhjet vendore/ “Fatos Nano me kandidat për kryetar bashkie

Një javë më parë, pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kjo forcë politike shpalli 61 kandidatët për kryebashkiakë në mbarë vendin. Kryeministri Edi Rama, ka zgjedhur të kandidojë në...

Te fundit

40 NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, ‘FERRI’ QË PRET SHOFERËT E DEHUR

Në seancën e fundit plenare, Parlamenti miratoi paktën e ndryshimeve në Kodin Rrugor, të cilat presin firmën e Presidentit për të hyrë në fuqi....

HISTORIA, TË AGJËROSH 72 VITE

Është 84 vjeç, ndër trashëgimtarët më të vjetër të fesë islame në qytetin e Shkodrës dhe prej 72 vitesh agjëron vit pas viti muajin...

BIEN SËRISH SHIFRAT E COVID-19, MSH: 42 RASTE TË REJA DHE 3 HUMBJE JETE...

Shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë shënuar sërish rënie në këto 24 orë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë regjistruar 42 raste pozitive, ndërsa...