MUNGESA E NDRIÇIMIT NË UNAZËN LINDORE

Mungesa e ndriçimit në unazën lindore të qytetit të Shkodrës nuk është përgjegjësi e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Sipas përgjegjësit të sektorit të mirëmbajtjes pranë...

BASHKIA AKTRON ME AKTORËT, RROGAT MBETEN “PËRRALLË NGA E KALUARA”

Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat. Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit, që thonë...

Drejtori i Ramës reagon ashpër: Sot urat me tender bien vete,...

Reshjet e permbytjet e ketij viti shemben urat e reja e te vjetra. Sefundmi dy ura qindra vjeçare, Monumente të Kulturës. Urat e kategorisë...

Shkodër/ Task Force kundër vjedhjes së energjisë, 155 procedime në një...

peratori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka kryer një sërë kontrollesh në qytetin e Shkodrës, ku brenda një muaji janë penalizuar 155 abonentë, të...

Garda: Fotoja që publikoi Berisha e bërë nga emigrantë shqiptarë në...

Foto e postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook) Garda e Republikës reagon pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kuvend, duke shprehur keqardhjen për...

Shkarkimet ne Hidrocentrale, Ademi perplaset me Prefektin: Papergjegjshmeri

Shkarkimet e Hidrocentraleve kane sjelle perplasje mes Kryetares se Bashkise Voltana Ademi dhe Prefektit te Qarkut Shkoder Çesk Millja. Ademi I eshte drejtuar Prefektit duke...

“Po vdes për bukë”, kush është nëna nga Shkodra që të...

Prej 10 vitesh një nënë me tre fëmijët e saj jeton në një tunel të braktisur të ushtrisë. Në kushte të vështira jetese pa...

Nisin shkarkimet nga portat anësore të HEC Vau i Dejës

Hidrocentrali Vau i Dejes po shkarkon nga portat anësore 500 meter/kub në sekond për të të mbajtur në nivelin e kuotave të kërkuara liqenin. Shkarkimet...

Revista gjermane: Shqipëria origjina e drogës, na kanë pushtuar kartelet shqiptare

Një nga 2 revistat më të mëdha në Gjermani i ka dhënë Shqipërisë goditjen e fortë. Me një foto të madhe dhe titullin për Shqipëri,...

Nis aksioni i ujit ne Shkoder, nje person ndalohet

Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka...

Te fundit

“Zbërthehet” Jasmina/ Sindi vishej më keq, Atdheu më zhgënjeu… (video)

Jasmina ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në “Top Arena”, ku iu përgjigj pyetjeve të Antonelës në lidhje me personazhet e Për’puthen dhe Andit,...

Do të bëhet baba për herë të dytë, këngëtarin shqiptar e ka zënë një...

Këngëtari i njohur i grupit “NRG Band”, Besnik Qaka do të bëhet baba për herë të dytë. Këtë lajm e dha vetë artisti disa...

Olti Curri uron Zajmina Vasjarin me rastin e ditëlindjes me foton e Eranda Libohovës

Diten e djeshme Zajmina Vasjari festoi ditelindjen. Nje nder miqte e saj me te mire blogeri Olti Curri e ka uruar nepermjet insta storyve.   Fillimisht...