Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon pastrimit të parave të drogës në ndërtime. Ai ka publikuar në rrjetet sociale foto të Tiranës dhe të disa kryeqyteteve të vendeve të Amerikës Latine, të cilat njihen për kokainën dhe bandat famëkeqe. Sipas gazetarit nuk ka asnjë dallim mes kryeqytetit tonë dhe këtyre vendeve.

“Tirana, Bogota, Medellin, Guayaquil…

Ore identike, sikur i ka pjelle e njejta mendje… Sikur i ka projektuar i njëjti arkitekt… Sikur i kane ndërtuar te njejtet ”mbreter” te betonit… Sikur i kane ideuar, lejuar dhe legalizuar te njëjtët makutër të pushtetit….

Ne fund te fundit, pse te mos ngjajnë si dy pika uji??!! A nuk janë narko-qytete, ku gëlon paraja e narkotrafikut global???!!!!”, shkruan ai.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...