E veçantë në vendin tonë! I riu i propozon vajzës së rektores në ceremoninë e diplomimit

Nën ajrin e freskët të mbrëmjes dhe tingujve romantikë të Ed Sheeran “Perfect”, Manueli u ul në gjunjë dhe i ofroi vajzës së zemrës Angelina, dashuri të përjetshme

Një episod i veçantë ndodhi gjatë ceremonisë së diplomimit në Universitetin ‘Aleksandër Moisiu në Durrës.

Pak çaste para betimit, një zemër me tollumbace të kuqe u shfaq para të gjithëve dhe Manueli i propozoi për martesë të dashurës së zemrës së tij, Angelinës.

Ai shkoi t’i kërkonte dorën e vajzës, rektores së universitetit të Durrësit, Prof. Dr. Kseanela Sotirofskit dhe më pas u ul në gjunjë, duke i bërë vajzës pyetjen. ‘A pranon të martohesh me mua’?

E surprizuar nga ky veprim emocionues, vajza ka pohuar e lumtur menjëherë: ‘Po’!

Të rinjtë shkëmbyen puthje dashurie teksa salla brohoriste dhe duartrokiste për ata.

Ky do të mbetet një kujtim tepër i veçantë në jetën e tyre.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...