Njihuni me 3 shenjat që do u buzëqesh fati në muajin tetor

Çdo muaj ka të mirat dhe të këqijat e tij. Megjithatë, ka edhe ngjarje astrologjike të cilat në mënyrë të pashmangshme ndikojnë tek ne me energjinë e tyre. Jemi një frymë përpara Hënës së Plotë te Dashi dhe humori i ditëve është i rëndë, me bagazhe të rënda emocionale, zhgënjime dhe tensione.

Megjithatë, duhet të bëni durim, pasi tetori nuk është larg dhe pas kalimit të Hënës së Plotë, gjërat do të përmirësohen ndjeshëm për disa shenja. Në fakt jo vetëm që do të përmirësohen, por do të gjejnë sërish ritmet e tyre dhe do të kenë zhvillime të këndshme në përditshmërinë e tyre.

Binjakët

Tetori fillon me ngjarje pozitive astrologjike për ju Binjakët, pasi sundimtari juaj Mërkuri më në fund rikthehet në rrugën e duhur më 10/2 dhe do t’jua lehtësojë jetën e përditshme duke i dhënë fund keqkuptimeve, konfuzioneve, mosmarrëveshjeve. Në pjesën më të madhe të muajit dhe në thelb deri në datën 22/10, do ta keni fatin në anën tuaj, në çdo gjë që dëshironi të bëni, pasi fillon periudha ku Afërdita dhe Dielli u takuan në shenjën tuaj miqësore të Peshores. Tetori do të jetë në shumë nivele argëtues, plotësues dhe plot energji, gjë që ju mungon në këtë kohë.

Peshorja

Muaji fillon me Venusin nga shenja juaj që kundërshton Jupiterin në Dashi, duke vënë një theks të veçantë si në dashurinë tuaj ashtu edhe në jetën shoqërore. Është gjithashtu muaji i ditëlindjes suaj, kështu që do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të kërkoni momente të mira me njerëzit e afërt. Rruga e drejtpërdrejtë e Mërkurit nga 10/2 do t’ju ndihmojë të mendoni më qartë gjatë muajit, pasi ka qenë retrograde për kaq shumë kohë. Deri në datën 22/10, Dielli dhe Afërdita do t’i bashkohen shenjës suaj, duke e bërë ditëlindjen e këtij viti të veçantë dhe duke krijuar një kontekst më të këndshëm dhe më të kënaqshëm në jetën tuaj të përditshme. Kjo është edhe periudha e muajit që duhet të përfitoni plotësisht, pasi pengesat apo vështirësitë do jenë më të pakta dhe më të menaxhueshme.

“Frashëri Law Firm” i SFAI Albania fiton në Britani çmimin “Firma ligjore e vitit për çështjet Tregtare në Shqipëri-2023”

Ujori

Tetori vjen me premtime, të paktën deri më 22/10, dhe favorizime për marrëdhënie, perspektiva më të mira në çështjet e studimeve, udhëtimeve dhe planeve profesionale. Muaji fillon me kundërshtimin Venus-Jupiter i cili ndihmon për të hapur rrethin tuaj shoqëror dhe miqësor, për të bërë njohje të reja, romantike apo miqësore. Më 2/10 Mërkuri më në fund kthehet në rrugën e duhur dhe ju ndihmon të kapërceni disa përvoja të vështira. Gjithashtu, në datën 23/10, Dielli dhe Afërdita kalojnë te Akrepi, duke vënë theksin këtu në sektorin e karrierës dhe do të mendoni më shumë për reputacionin tuaj, si dhe për pozicionin tuaj profesional.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...