“Gjyshja e Instagramit”: E kam të pamundur mos të postoj foto me nipin

Vera Kotorri nuk është gjyshja tradicionale që jemi mësuar të shohim. Ajo është gjyshja me veshje shumëngjyrëshe, të kombinuara bukur të cilat i poston në Instagram pa asnjë vështirësi. Nëna e blogeres së njohur Anxhelina Kotorri ndan të njëjtin pasion me të bijën, por shpjegon në “Shije Shtëpie” në Tv Klan stigmën rreth të qenurit “gjyshja e Instagramit”.

Vera Kotorri: E vështirë ka qenë për mua faktikisht. Unë qëkur jam bërë krushkë ka qenë e vështirë.

Katerina Trungu: Pse?

Vera Kotorri: Po, edhe qëkur jam bërë krushkë, pastaj më vonë kur jam bërë gjyshe. Të gjithë ma bënin këtë pyetje që “Vera, je bërë krushkë, prapë kështu do vazhdosh ti me Instagramin?” Nuk e di i thosha unë, do vazhdoj se unë e kam këtu përbrenda, edhe të dua ta lë nuk e lë dot. Ose edhe të dua ta lë, mua nuk më lë vajza tani, më tërheq nga mbrapa gjithmonë, unë eci gjithmonë mbrapa Anxhelës. Edhe kur u bëra gjyshe, “po na moj se u bëre gjyshe”. Edhe bashkëshorti ndonjëherë ma hedh, “po na moj se gjyshe”.

Katerina Trungu: Si duhet të jetë gjyshja sipas tyre?

Vera Kotorri: Po nuk e di, është turp i them unë që të hedh unë foto në Instagram? Nuk është turp, kështu që unë do ta bëj edhe rolin e gjyshes, edhe do të mbaj Instagramin.

Vera shprehet se stili i saj të jetesës nuk ndërhyn te pjesa e të qenurit gjyshe, madje e përfshin edhe nipin duke krijuar një ndërthurje mes të dyjave.

Vera Kotorri: Unë madje sa herë marr nipin që kemi dalë, unë është e pamundur mos të hedh foto ose mos të hedh Story. Sado më flasin të gjithë se ta marrin mësysh, se ta bëjnë kështu, gjithsesi unë e vazhdoj atë rutinën time të ditës dhe e shijoj shumë./tvklan.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...