Parkimet dyshe në rrugët e qytetit të Shkodrës vijojnë të jenë një problem shqetësues

Megjithëse është trajtuar shpesh herë në media parkimet dyshe të automjeteve në rrugët e qytetit të Shkodrës vijojnë të jenë një problem shqetësues me të cilën përballen drejtuesit e mjeteve

Në një vëzhgim të bërë nga RTSH Shkodra vërehej se ky fenomen është prezent në të gjitha rrugët kryesore të qytetit. Siç duket qartë këto parkime dyshe vijojnë të qëndrojnë të pashqetësuar nga askush. Ndërsa një nga problematikat që shkaktohen nga këto lloj parkimesh përveç krijimit të vështirësive në qarkullim eshte dhe bllokimi i segmeneteve në raste emergjence për zjarrfikësen apo ambulancën.

Ndërkohë rikthimi i reshjeve ka krijuar problemtikë sa i takon edhe qarkullimit ku në rrugët kryesore vërehej bllokim të lëvizjeve duke krijuar edhe kaos sa i takon qarkullimit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...