“Më erdhi në shtëpi dhe e vrava” John Alite zbulon ATENTATIN E TMERRSHËM mafioz

John Alite, një nga shqiptarët më të famshëm në botë, ka qenë i ftuari i parë në sezonin e pestë të emisionit ‘Glamour Zone’. Ne intervistën përballë moderatores Ester Bylyku, Alite ka folur me detaje për krimet e tij, duke nisur që nga vrasja e parë, e deri te tortura me shkop bejsbolli.

John Alite, ka punuar për vite me radhë për familjen mafioze Gambino dhe ka qenë i besuari i mafiozit famëkeq John Gotti.

Pas shkëputjes së marrëdhënieve me Gambinot, Alite u shpreh se jeta e tij ka qenë disa herë në rrezik, madje janë bërë disa atentate kundër tij.

Ester Bylyku: Je bërë armik me një nga familjet më të rrezikshme mafioze, a kanë tentuar ndonjëherë ata të të vrasin?

John Alite: Po, më kanë bërë atentat disa herë. Kanë ardhur njerëz në shtëpinë time të cilët kanë tentuar të më vrasin, por unë arrita t`i vras i pari. Kam vepruar si çdo shqiptar, nëse do t`i shkosh në shtëpi për ta vrarë, duhet të mbroj veten. Ishin ata që erdhën në shtëpinë time.

Ester Bylyku: A nuk ke frikë për jetën e fëmijëve të tu? Ndoshta Gambinot hakmerren atje ku të dhemb më shumë.

John Alite: Unë i kam paralajmëruar ata dhe i kam thënë: ‘Nëse fëmijëve të mi u ndodh diçka e vogël, bëni mirë të fshihni fëmijët tuaj, sepse do vihem pas tyre.’

Për të ndjekur historinë e plotë të ish-mafiozit shqiptar me famë botërore, klikoni videon e mëposhtme ku do të gjeni intervistën e plotë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...