Erdhi vjeshta, meteorologët paralajmërojnë rënie të temperaturave me 10 gradë Celsius duke filluar nga…

Stina e vjeshtës nis zyrtarisht pasnesër, në 23 shtator, por meteorologët parashikojnë rënie të ndjeshme të temperaturave.

Në javën e ardhshme temperaturat pritet të bien me 7-8 gradë celsius, ndërsa ditët do të shoqërohen me reshje të shumta shiu.

Nga Gadishulli Iberik, gjatë ditëve në vijim pritet të vijë drejt Italisë dhe të prekë edhe ballkanin fenomeni “Spanjoll” me erëra të forta dhe reshje shiu.

Megithatë i nxehti afrikan do të vijojë të prekë jugun e vendit, duke sjellë ditë të lagështa dhe temperatura më të larta se normalisht.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...