DITA E PAQES, MYFTIU: NDALNI FESTËN E BIRRËS

Myftiu i Shkodrës imam Muhamed Syatri në ditën botërore të Paqes bëri thirrje që të angazhohemi për të mbrojtur tokën nga zjarret e zaptimet si dhe të ndahemi nga politikat shkatërrimtare.

Myftiu i Shkodrës kritikoi bashkinë Shkodër për festaën e birrës në qendër të qytetit duke e cilësuar si mbrëmje të dëmshme me alkool e drogë për të rinjtë.

Deklaratat myftiu i Shkodrës i bëri pas një aktiviteti me të rinjtë në xhaminë e Medresesë në këtë qytet.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...