230 kontinierë në rrugët e Shkodrës/ Bashkia dhe qytetarët kërkojnë ndërgjegjësimin e popullatës

230 kontenierë të rinj për mbeturina do të vendosen në rrugët e Shkodrës duke u zëvendësuar me të vjetrit. Bashkia Shkodër prej dy ditësh ka nisur punën për vendosjen e tyre me material plastike në disa zona të qytetit, ndërkohë në rrugën e Shirokës janë vendosur kosha të vegjël metalik në fuksion të kalimtarëve dhe turistëve të shumtë që vizitojnë Shkodrën. Bashkia Shkodër e po ashtu qytetarët apelojnë ndaj popullatës, që të jenë sa më të kujdesshëm në mënyrë që mbeturinat, ti hedhin në kosha dhe jo jashtë tyre, si dhe të mos i dëmtojnë ato.Bashkia e Shkodrës thotë se ruajtja e mjedisit dhe rritja e cilësisë së shërbimit të pastrimit ngelet prioritet i punës së përditshme dhe është një proçes që kërkon edhe bashkëpunimin e të gjithëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...