Rindërtohen vetëm 100 m rrugë/ Banorët në Kiras kërkojnë që investimi të përfundojë

Kjo është rruga “Selim Gjyrezi” në lagjen “KIRAS ” në qytetin e Shkodrës.
Bashkia Shkodër ka ndërhyrë pak kohë më parë duke rikonstruktuar rreth 100 metër të kësaj rruge ndërsa pjesa tjetër është e amortiziuar plotësisht.

Banorët thonë se nuk e dinë arsyen se punimet janë ndërprerë ndërsa pjesa me e madhe e kësaj rruge vijon të jetë me gropa.

Banorët theksojnë se ka shumë vite që si kërkesë kryesore ndaj Bashkisë Shkodër kanë bërë pikërisht ndërtimin e kësaj rruge, por ndonëse premtimet nuk kanë munguar, deri sot asnjë ndërhyrje konkrete nuk ka pasur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...