QYTETARËT SHKODRANË: MERKATA E RUSIT PA ASNJË KUSHT

Merkata e Rusit, një nga tregjet më të populluara në Shkodër vijon të vuajë nga mungesa e institucioneve. Bashkia Shkodër, në fillim të këtij viti lajmëroi se kishin përfunduar konsultimet fillestare për rehabilitimin e kësaj merkate, por deri më tani, ende asnjë plan nuk është zbatuar. Për të mbrojtur produktet nga kushtet atmosferike, tregtarët kanë mbuluar tezgat me çdo gjë të mundur. Ndërkohë qytetarët kërkojnë që institucionet t’I shërbejnë interesave të tyre.

Rreth dy muaj më parë, bashkia Shkodër vuri në dispozicion të tregtarëve ambulant një hapësirë të tregut e cila ishte e papërdorur. Këto tezga, pa asnjë dallim nga të tjerat janë të pamjaftueshme për tregtarët, ndërkohë që kushtet që ofrohen nuk e lehtësojnë punën e tregtarëve aty. Pas premtimeve të shumta, nevoja që bashkia Shkodër të ndërhyjë seriozisht për përmirësimin e infrastrukturës në këtë treg është e menjëhershme, pasi situata bëhet më e vështirë në sezonin e reshjeve.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...