NARAÇI: NË SHKODËR TEK FËMIJËT JANË REGJISTRUAR VETËM 2 RASTE ME COVID-19

Fundi i muajit gusht dhe fillimi i shtatorit kanë sjellë rritje të rasteve të pacientëve të infektuar me Covid-19 në vendin tonë. Për Star Plus shefja e pediatrisë në Spitalin rajonal të Shkodrës dr. Greta Naraçi tregon se situata paraqitet shumë e qetë pasi tek fëmijët janë konstatuar vetëm 2 raste më covid-19.

Shefja e pediatrisë tregon edhe rastet se kur duhet patur kujdes dhe fëmijët duhen dërguar tek doktori për mjekim.

Sipas epidemiologëve në vendin tonë më të prekurit nga covi-19 moshat e treta, personat me sëmundje bashkëshoqëruese dhe femijët porn ë Shkodër sa I përket të miturve situata paraqitet shumë e qetë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...