HOT I RI – POSTRIBË, RRUGA E “AKSIDENTEVE”

Shpejtësia me të cilën kalojnë makinat në këtë aks në njësinë administrative Rrethina vendos në rrezik jeten e banorëve të zonës apo edhe e kalimtarëve të rastësishëm. Ky segment rrugor me qarkullim të lartë të automjeteve është gati 5 km e gjatë dhe të shumta jane rastet ku është kthyer në burim aksidentesh. Banorët e zonës shpeshherë kanë bërë ankesa si në media e po ashtu edhe në institucione që të merren masa pasi ata thonë se kanë frikë të kalojnë në këtë rrugë.

Si pasojë e mos respektimit të shpejtësisë në këtë rrugë janë shënuar aksidente të shumta ku nuk mungojnë edhe ato fatale. Gjatë natës në këtë aks problem mbetet edhe mungesa e ndriçimit I cili nuk është I plotë pasi në disa vende ai mungon. Ndërhyrja në aksin Hot I Ri – Postribë është shumë e nevojshme sa I përket edhe vendosjes së tabelave të limitit të shpejtësisë pasi ato nuk shihen thuajse askund nga drejtuesit e automjeteve.

Gjithashtu është e nëvojshmë që rruga të monitorohet edhe nga policia në mënyrë që të mos lejohet qarkullimi I automjeteve apo motocikletave duke mos respektuar sinjalistikën rrugore apo duke kryer parakalime të gabuara pasi në këtë mënyrë kthehen në burim aksidentesh.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...