E dini se keni një ëngjëll mbrojtës? Ja cili është ai sipas shenjës tuaj së Zodiakut

Çdokush ka ëngjëllin e tij mbrojtës, i cili është pranë nesh në çdo moment dhe në çdo vështirësi.

Në varësi të datës së lindjes dhe të shenjës suaj të zodiakut, ju keni edhe një engjëll mbrojtës specifik, të cilin mund ta kërkoni sa herë të doni dhe të ndjeni nevojën e tij.

DASHI – Krye-ëngjëlli Samael

Krye-ëngjëlli Samael i jep Dashit besim në vetvete. Ai udhëhiqet nga planeti Mars dhe dita e tij është e marta.

Të lindurit në shenjën e Dashit janë të largët, impulsivë dhe plot ide. Ata janë entuziastë dhe shpesh ekstravagantë, të gatshëm të ndërmarrin rreziqe dhe të përballen me sfida.

DEMI – Krye-ëngjëlli Hajiel

Krye-ëngjëlli Hajiel sundon Demin dhe u jep të lindurve në këtë shenjë cilësitë e besueshmërisë dhe prakticitetit. Ai është gjithashtu sunduesi i Venusit dhe i së Premtes.

Demi është tokësor, i mprehtë dhe vlerëson rehatinë fizike dhe materiale. I pëlqen luksi, bukuria dhe produktet me cilësi të lartë dhe lulëzon me çdo gjë që kënaq shqisat e tij.

BINJAKËT – Krye-ëngjëlli Raphael

Binjakët kanë mbrojtës-engjëllin e tyre Krye-ëngjëll Raphael. Engjëlli i tyre u jep atyre përshtatshmëri dhe i bën ata të shoqërueshëm dhe të shoqërueshëm. Krye-ëngjëlli Raphael është një nga engjëjt kryesorë shërues dhe udhëzon të gjithë shëruesit. Ai drejtohet nga Mërkuri dhe dita e tij është e mërkurë.

Gaforrja- Krye-ëngjëlli Gabriel

Ngjyra e Krye-ëngjëllit Gabriel është portokalli dhe ai sundon Hënën. Dita e tij është e hënë dhe ai është në krye të Perëndimit. Të lindurit në shenjën e Gaforres janë të dhembshur dhe të ndjeshëm. Ata kanë nevojë të balancojnë emocionet e tyre, por edhe të ndihmojnë të tjerët.

Luani – Krye-ëngjëlli Michael

Luanët kanë krye-ëngjëllin Michael si engjëllin e tyre mbrojtës. Ky kryeengjëll sundon diellin dhe dita e tij është e diela. Luanët janë komunikues, bujarë dhe mendjehapur. Kryeengjëlli Michael i ndihmon ata të kërkojnë njohuri dhe të vërteta të fshehura.

VIRGJËRESHA – Krye-ëngjëlli Raphael

Krye-ëngjëlli Raphael gjithashtu sundon shenjën e Virgjëreshës. Dita e tij është e mërkurë dhe planeti i tij është Mërkuri. Ai është një nga krye-ëngjëjt që ndihmojnë në shërimin dhe u ofron të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës efikasitet dhe një mendje analitike. Virgjëreshat njihen për punën e tyre të palodhur dhe obsesionin e tyre pas përsosmërisë.

PESHORJA – Krye-ëngjëlli Hayiel

Peshoret kanë krye-ëngjëllin Hajiel si mbrojtës dhe engjëll mbrojtës. Kjo do të thotë se ata janë diplomatë dhe jeta e tyre është harmonike. Krye-ëngjëlli Hajiel sundon planetin Venus dhe dita e tij është e Premtja. Peshoret “peshojnë” situatat dhe marrin vendime të drejta dhe të paanshme. Ata janë të interesuar për harmoninë e trupit, mendjes dhe shpirtit. Në fund të fundit, Peshoret janë diplomatë dhe kërkojnë stabilitet dhe ekuilibër në mjedisin e tyre.

AKREPI – Krye-ëngjëlli Azrael

Krye-ëngjëlli Azrael është një engjëll “bari” që sundon Plutonin dhe sigurisht shenjën e Akrepit. Plutoni është i njohur për misticizmin e tij, kjo është arsyeja pse Akrepat kanë një personalitet të ngjashëm. Ata mund të bëhen pak paranojakë dhe obsesivë për atë që po ndodh rreth tyre dhe në jetën e tyre. Por ata janë të famshëm edhe për instinktet e tyre të forta.

SHIGJETARI – Krye-ëngjëlli Zadkiel

Shigjetari drejtohet nga krye-ëngjëlli Zadkiel, i cili fokusohet më shumë në rritjen shpirtërore dhe ndryshimin e personalitetit. Krye-ëngjëlli Zadkiel sundon Jupiterin dhe dita e tij është e enjte. Shigjetari është optimist dhe aventurier dhe vazhdimisht kërkon të mësojë gjëra të reja.

BRICJAPI – Krye-ëngjëlli Cassiel

Shenjtori mbrojtës i Bricjapit është Krye-ëngjëlli Cassiel, i cili gjithashtu sundon Saturnin. Bricjapi është një shenjë që dëshiron të ketë një pozicion të mirë në shoqëri, prestigj dhe fuqi. Për këtë, pranimi shoqëror është më se i nevojshëm dhe ai nuk ka frikë të punojë shumë dhe të kapërcejë çdo pengesë për të arritur qëllimet e tij.

UJORI – Krye-ëngjëlli Uriel

Ujori e ka krye-ëngjëllin Uriel si mbrojtës dhe engjëll mbrojtës i cili e ndihmon të jetë realist, por në të njëjtën kohë humanitar dhe i interesuar për të mirën e përbashkët. Krye-ëngjëlli Uriel sundon Uranin dhe sigurisht Ujorin.

PESHQIT – Krye-ëngjëlli Azariel

Krye-ëngjëlli Azariel është engjëlli mbrojtës i Peshqve. Është ai që i ndihmon të jenë tipa më artistikë duke i bërë edhe më emocionues. Azarieli sundon Neptunin. Të lindurit në këtë shenjë veprojnë në bazë të mënyrës sesi ndihen dhe jo në bazë të logjikës së tyre. Ata priren të jenë idealistë, romantikë dhe sakrifikojnë veten për ata që i rrethojnë.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...