Digjet banesa në Shkodër/ 4 familje mbesin në qiell të hapur, zjarri shkrumboi gjithçka

4 familje kanë mbetur pa strehë në Shkodër, pasi banesa ku ata jetonin është përfshirë nga zjarri i cili nuk kurseu asgjë. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:15 minuta të ditës së sotme në lagjen “Dudas” .

Banesa i përkiste familjes Halili, ku disa prej anëtarëve ndodheshin në shtëpi kur ra zjarri.3 mjete zjarrfikëse kanë ndërhyrë për të izoluar flakët që të mos digjeshin banesat ngjitur, ndërsa shtëpia e familjes Halili u shkrumbua e gjitha. Shkak dyshohet se ka qenë një shkëndijë elektrike.

Ndërkohë edhe një ditë më parë një banesë në lagjen “Guerrile” të Shkodrës u përfshi nga flakët.Zjarri në banesë u përhap me shpejtësi dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale, teksa fatmirësisht nuk pati të lënduar.

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien e yndyrës së barkut dhe mund të kontribuojë në humbjen e peshës që mund të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...