Angoni: Drogë në afërsi të shkollave/ Prefektja e Shkodrës mbledh task-forcë për perimetrin e sigurisë në shkolla

Me urdhër të Ministrit të brëndshëm Taulant Balla dhe nën orientimin e prefektes Majlinda Angoni, task forca e përbërë nga specialistë të disa institucioneve ka inspektuar shkollat në bazë të perimetrit të sigurisë. Angoni tha se primare mbeten efektivët të cilët tashmë janë të vendosur në shkolla dhe do të monitorojnë gjatë gjithë vitit.

Shqetësim mbeten informacionet se në afërsi të institucioneve shkollore shpërndahen lëndë narkotike. Pranë institucioneve shkollore nisi edhe vendosja e kamerave të sigurisë. Policia vendore, Policia Bashkiake, AKU,Hetimi tatimor, inspektoriati shëndetësor janë disa prej institucioneve që janë pjesë e task forcës. Efektivët do të monitorojnë çdo ditë duke raportuar mbi problematikat që shoqërojnë këto institucione shkollore.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...