Angoni: Drogë në afërsi të shkollave/ Prefektja e Shkodrës mbledh task-forcë për perimetrin e sigurisë në shkolla

Me urdhër të Ministrit të brëndshëm Taulant Balla dhe nën orientimin e prefektes Majlinda Angoni, task forca e përbërë nga specialistë të disa institucioneve ka inspektuar shkollat në bazë të perimetrit të sigurisë. Angoni tha se primare mbeten efektivët të cilët tashmë janë të vendosur në shkolla dhe do të monitorojnë gjatë gjithë vitit.

Shqetësim mbeten informacionet se në afërsi të institucioneve shkollore shpërndahen lëndë narkotike. Pranë institucioneve shkollore nisi edhe vendosja e kamerave të sigurisë. Policia vendore, Policia Bashkiake, AKU,Hetimi tatimor, inspektoriati shëndetësor janë disa prej institucioneve që janë pjesë e task forcës. Efektivët do të monitorojnë çdo ditë duke raportuar mbi problematikat që shoqërojnë këto institucione shkollore.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...