Ndodh per here te pare ne QSUT. Hiqet turmori nepermjet syrit

Për herë të parë, në Qendrën Spitalore ‘Nënë Tereza’, është realizuar ndërhyrja miniinvazive për heqjen e tumorit të kokës, me endoskop, që shmang hapjen klasike të përdorur deri tani, dhe nuk prek syrin, as lë shenjë nga pikëpamja estetike.
🙏Falë punës së shkëlqyer, mjaft delikate, të një ekipi multidisiplinar, ka përfunduar me sukses heqja e plotë e tumorit të kokës, përmes syrit.

🥼Falenderime të pakursyera mjekëve, Prof. Artur Xhumarit, mjekut neurokirurg, Dr. Ermal Simaku, mjek okulist, Dr. Marjon Sako, mjek maksilo facial, Dr. Myfit Saraçit, mjek anestezist, dhe të gjithë ekipit për këtë punë të rrallë.

Tronditet Shkodra, vritet 33 vjecari…

Një 33-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të enjteje në Shkodër. Burime paraprake bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur...

Vrasja ne Shkoder, policia zbardh identitetin dhe detajet…

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Vrasja ne Shkoder, policia zbardh identitetin dhe detajet…

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri,...

Tronditet Shkodra, vritet 33 vjecari…

Një 33-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë zjarri...