Keni planifikuar pushime edhe gjatë ditëve të fundit të shtatorit? Lajda Porja zbulon si do të jenë temperaturat

Ditët e plazhit nuk kanë mbaruar dhe këtë do e tregojnë temperaturat e larta dhe me diell që do të na shoqërojnë edhe këtë javë. Sinoptikania Lajda Porja bën me dije se kjo javë do të shënojë temperatura të larta deri në 35 gradë Celsisus.

“Termometri do të ngelet në 34-35 gradë Celsius. Janë temperatura shumë të larta. Mund të them se ky është një ndër Shtatorët e vetëm që ka shënuar këto vlera, të paktën nga data 1 e deri më tani”, thotë Lajda Porja.

Porja shton se dita e enjte dhe e premte e kësaj jave do të shoqërohen me freskim të motit, por që dita e shtunë dhe e dielë do të sjellë sërish temperaturat e larta dhe me diell.

“Ka një freskim të motit ditën e enjte dhe ditën e premte, si dhe një prezencë reshjesh, të cilat do të jenë afatshkurtra dhe të pakta dhe kryesisht në zonat veriore dhe qëndrore, megjithatë, dita e shtunë, do të sjellë përmirësim të motit, rritje të temperaturave deri në 35 gradë dhe e diela do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje”, shprehet Porja.

Sinoptikania Porja shton se muaji Shtator do të mbyllet me temperatura shumë të larta, ashtu siç ka nisur.

“Fundjava do të jetë disi e paqëndrueshme dhe pjesa e parë e kësaj jave do të jetë më shumë me diell dhe me temperatura të larta. Mund të them që e gjithë java përsa i përket Shtatorit, termometri shënon 4 apo 5 gradë mbi mesataren. Shtatori do të mbyllet me temperatura shumë të larta, ashtu siç dhe ka nisur”, shprehet ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...