Pastrimi në Shkodër/ Qytetarët: Detyrim për të gjithë për mbajtjen pastër të mjediseve të përbashkëta

Pastrimi i mbetjeve urbane është një nga problematikat kryesore që shqetëson qytetin e Shkodrës.
Megjithëse janë shënuar përmirësime të dukshme ende ka mjaft për të bërë, për të arritur standardet që kërkohet thonë qytetarët.

Ato theksojnë se nuk është vetëm detyrë e punonjësve të sektorit të pastrim por është obligim i të gjithë komunitetit për mbatjen pastër të qytetit. Në rrugët kryesore vërehet se kontinierët janë të pastruar por në zonat periferike mbeturinat nuk hidhen në kosha por në trotuare duke ndotur kështu ambjentin dhe duke krijuar një pamje të shëmtuar.

Menaxhimi i mbetjeve dhe pastrimi i zonave të ndotura në qytetin e Shkodrës ka njohur një përmirsim por shqetësuese situata vijon të jetë në zonat periferike dhe në brigjet e lumenjve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...