Korsitë e biçikletave po përdoren edhe nga këmbësorët/ Problem mbetet dëmtimi i tyre

Ndërtimi i korsive të biçikletave në qytetin e Shkodrës ka sjellë lehtësira për përdoruesit e tyre.

Qytetarë të grupmoshave të ndryshme po shfrytëzojnë këto korsi, duke lëvizur më shpejt, por edhe më të sigurt drejt destinacionit të tyre.

“Ndërkohë një tjetër korsi është ndërtuar gjatë këtyre ditëve nga shkolla “Pyjore” deri tek “Katedralja” Ndërkohë problem vijon të jetë dëmtimi i tyre ku në disa korsi të ndërtuar pak kohë më parë kanë nisur të dëmtohen. Qytetarët kërkojnë që të ketë kontrolle dhe gjithashtu të mirëmbahen nga institucionet. Ndërtimi i korsive të biçikletave do të ndikojë pozitivisht jo vetëm në uljen e trafikut, por njëkohësisht edhe për një mjedis më të pastër dhe jetë të shëndetshme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...