VJEN REAGIMI NGA OSHEE PËR TELAT DHE KABLLOT SI “RRJETË MERIMANGASH”

Prania e telave të energjisë elektrike dhe të kabllove të ndryshme përbën rrezikshmëri të lartë për banorët. Në qytetin e Shkodrës prania e tyre është thuajsë në çdo rrugë e nga ana tjetër edhe ngritja si probklematikë si nga banorët por edhe nga vetë Star Plus Tv nuk kanë munguar. Në lidhje më këtë shqetësim ka reaguar nëpërmjet një komenti në rrjetet sociale Ramir Haderi si koordinator i OSHEE. Haderi shkruan:

Pershendetje! Bashkohem me shqetesimin tuaj, por mund te sqaroj dicka: Jane marre masa disa here nga ana jone si OSSH per pastrimin dhe sisteminin e kabllove te furnizimit me energji elektrike, por sic shikohet dhe nga pamjet jane nderhyrje nga operatore telefonik apo te internetit qe bejne kete katrahure. I kemi bere thirje kompanive te bejne spostimin e linjes nga rrjeti elektik dhe nuk kane marre asnje mase, kur nderhyrja eshte bere nga ana jone kemi hasur rezistencen e vete banorve per mosnderprerje sherbim interneti. Gjithsesi kerkoj suportin tuaj te jeni prezent qe neser per nderhyrje te menjehershme.

Ndërkohë redaksia e Star Plus ka kontaktuar me koordinatorin Haderi I cili u shpreh se brënda pak ditësh ky aksion për heqjen e këtyre telave do të finalizohet dhe në lidhje me këtë problematikë do të kemi edhe një prononcim zyrtar.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...